Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, жинақтау, ойын. Сабақтың көрнекілігі: суреттер, карточкалар, интерактивті тақта



жүктеу 28.86 Kb.
Дата02.07.2016
өлшемі28.86 Kb.
түріСабақ
Қарағанды облысы

Шахтинск қаласы

Әлихан Бөкейханов атындағы мектеп-лицейі

Бастауыш сынып мұғалімі

Катпина Асем Шопбаевна

Тақырыбы:    Қайталау

       Мақсаты: 



  1. Оқушылардың  есептер шығару, теңдіктер құрастыру, өрнектерді салыстыру, сандар  құрамын анықтай білу дағдыларын  бекіту;

  1.  Логикалық ой – өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын  арттыру;

  2. Оқушыларды ұйымшылдыққа,, шапшаңдыққа, белсенділікке  тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:   сұрақ-жауап,  жинақтау, ойын.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, карточкалар, интерактивті тақта.

Сабақтың типі:  пысықтау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру  кезеңі

ІІ. Психологиялық дайындық

Күннен жылу аламын 


Жүрегіме саламын 
Досыма сыйлаймын 
Сәттілік тілеймін!

ІІІ. Қызығушылықты  ояту

Математикалық бой жазу сұрақтары
1.Төртбұрыштың неше бұрышы бар / 4 /
2.Қосуға кері амал / - /
3.Бір аптада неше күн / 7/
6. Оқу жылы қай айда басталады ? /қыркүйек/
7. Шеңберде бұрыш бар ма ? / жоқ/
8. 3 алма көп бе, әлде 3 алмұрт көп бе ? /бірдей/
 ІҮ.Жаңа сабақ

    • Балалар қазір жылдың қай мезгілі?

    • Қыс мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады?

    • Қыс дегенде көз алдарыңа не елестейді?

    • Дұрыс (Қар, мұз, аққала, ақшақар, Аяз ата, шырша , боран, аяз, шана, сырғанақ, шаңғы т.б)

    • Балалар біз қазір бірінші ненің тапсырмасын орындаймыз?

    • Дұрыс айтасыңдар! Аяз атаның

Ү. Аяз атаның тапсырмасы:  (слайд) 

«Кім жылдам?» ойыны

3+2 3+1 6-2

6-4 5-2 7+0

10-1 8-8 4+4

8+2 9-1 10-5

ҮІ. Ақшақардың тапсырмасы

2, 6, 1, 9, 4, 7, 0           9, 4, 2, 10, 5, 3, 1

1-қатардағы сандарды өсу ретімен, ал 2-қатардағы сандарды  кему ретімен жазады.



ҮІІ. Аққаланың тапсырмасы

Салыстыр:

4*6 5+1*8 4-3*2+1

2*3 9-2*7 10-6*3+2

ҮІІІ. Сергіту  сәті (слайд)

ІХ. Шыршаның  тапсырмасы: (слайд)

 Сандар  құрамын  анықтау.

1-қатар – 8 саны

2-қатар – 9 саны

3-қатар  10 саны

Х. Логикалық тапсырмалар

3 қоянда қанша құлақ ( 6)

2 тауықта неше аяқ/4аяқ/, ал 2 қойда ше?/8аяқ/ 
20 саусақ көрінсе, неше қол болғаны?/2 қол/ 

Қазда бар екі аяқ                                     5 алманың үшеуін

Тауықта бар екі аяқ                                Досың сұрап алады

Екеуін қосып санасақ                            Айтшы сонда нешеуі

Болады сонда қанша аяқ ( 4)              Өз қолыңда қалады     ( 2)
Бір-бірімен жарысқан

2 аю, 1 арыстан,

4 қоян, 3 түлкі

Бәрі нешеу ойлан сен ( 10 )


ХІ. Тест жұмысы
1. Қай сан 5-тен кейін тұрады?

а)5 ә)4 б)6 в)8



2. 5-санының алдында қай сан тұрады?

а)4 ә)3 б)6 в)7



3. 6 мен 8 сандарының арасында қай сан тұрады?

а)6 ә)10 б)8 в)7



4. Қосу белгісін тап:

а) + ә)- б)> в)<



5. «Тең» белгісін тап:

а)< ә) > б)= в)-



6. Өрнектің екінші қосылғышы неге тең? 4+2=6

а)4 ә)6 б)3 в)2



7. Айырманың мәні нешеге тең? 8-3

а)8 ә) 3 б)5 в)4


ХІІ. Сәйкестендіру тесті

5+3 3


4-2 7

6+3 10


9+1 2

10-7 8


ХІІ. Қорытынды

- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?



- Несімен ұнады?

ХІІІ.  Мадақтау

 

 
: 2016
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Педагогика 1-вариант Педагогика ғылымының зерттеу объектісі
2016 -> Эссе Жаңалыққа бастаған жаңартылған бағдарламаға байланысты көзқарасым Жазған
2016 -> Ертеңгілік «Алтынсың ғой анашым» Тәрбиеші: Шуканаева Р. С. Бадамша ауылы 2013ж 8 Наурыз мерекесіне арналған ертеңгілік
2016 -> 1-ж: Біз ғана емес қадір тұтқан бабалар Аналардан туған небір даналар
2016 -> Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Ақтай-сай ауылы Самал Жумина Орынбасарқызы
2016 -> Решение на прошедшей неделе было принято Советом Ассоциации
2016 -> Төмендегі мәтінді қазақ тіліне аударыңыз
2016 -> Сабақтың тақырыбы: Сақтардың тұрмысы мен шаруашылығы Сабақтың мақсаты: Сақтардың шаруашылық түрлері мен тұрмыс-тіршілігінің




©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет