Сабақтың мақсаты: а санды 5-ке көбейту және бөлу жағдайларын пысықтау. Есеп шығаруға машықтандыру, меңгерту



жүктеу 23.2 Kb.
Дата07.07.2016
өлшемі23.2 Kb.
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Санды 5-ке көбейту және бөлуді

пысықтау.

Сабақтың мақсаты:

а) санды 5-ке көбейту және бөлу жағдайларын пысықтау. Есеп шығаруға машықтандыру, меңгерту.

ә) оқушылардың нақты және жүйелі ойлау қабілетін, өзін-өзі бағалауын және сабаққа деген ынтасын дамыту;

б) оқушылардың мақсатқа жету барысында жауапкершіліктерін жетілдіру, күшіне деген сенімін арттырып үлкен жетістіктерге жетуге баулу.

Сабақтың түрі: пысықтау сабағы

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап; ойын түрлері; саралап-деңгейлеп оқыту технологиясы.

Көрнекіліктер: кесте, ойындар.
Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушыларды сабаққа дайындап, зейіндерін аудару.

2. Үй тапсырмасын тексеру.

- (Көбейту кестесін жатқа айту)

  • Ойын «Орамал тастамақ».

4x4, 3x5, 2x8, 5x2, 4x5,

3x8, 4x9, 2x6, 5x8 т.с.с;



3. Жаңа сабақ.

Маусым айында қандай мерекелер бар?

-Балаларды қорғау күні , рәміздер күні.

Ендеше осы мерекелерді біз қандай табыстармен қарсы алады екенбіз! Бүгінгі сабақта белсенді қатысып, жақсы баға алса, сол оқушы бұл мерекелерді табыспен қарсы алады деп есептейміз. Әрі ата-аналарыңа арналған сыйлық деп есептеңдер. Қазір сабақта 5-ке көбейту, бөлу тәсілдерін пысықтап, есеп шығарып, әр-түрлі тапсырмалар орындаймыз.

1 тапсырма. Бәрімізге бір амал.

Есеп шығару

Алынды-10 –ойыншыдан 5 қалам және 25 ойыншық.

Барлығы?


  1. Есеп неше амалмен орындалады?

  2. Неліктен?

  3. 1-амалда не белгісіз?

Шешуі: (10х5)+25=75(0)

Ж/ы: барлығы 25 ойыншық сатып алды



2 тапсырма. Кім жылдам?

5 10 15 20 25 30 35 40 45 -5 –ке кеміт

-5 есе кеміт

3 тапсырма. Формула сыры.

- Ережені еске түсірейік

-Алған затқа төленген ақшаны, яғни құнын қалай табамыз?

Қ=БхС

-Бағасы белгісіз болса ше? Б=Қ:С

-Саны белгісіз болса ше? С=Қ:Б

Ендеше мына кестеге қарап есеп құрастырып шығара қойыңдар.

Баға Саны Құны
5 теңге 7 ?

5 теңге ? 35 теңге

? 7 35 теңге

Бұл есептер бір-біріне кері есеп бола алады ма? Неге?
Сергіту сәті.

Орнымыздан тұрайық

Алақанды ұрайық

Біз отырып, бір тұрып,

Біз демалып алайық.

4 тапсырма.

«Ойлан тап»

6 1 (2қ)


7 1 (1қ)

8 1 (3қ)



9 1 )4қ)
5 тапсырма

Әріптерді алмастыр

45:а=5 х:3=4 х*2=4

( қалғанын үйде орындау)

6 тапсырма. Мәре.

( деңгейлі тапсырмалар)

Бұл соңғы тапсырма. Әрқайсыңның білім дәрежелерің осы тапсырмалардан анықталады. Өз еңбектеріңнің нәтижесін көріп, алдағы мерекелерді қандай табыспен қарсы алғандарыңды байқайсыңдар.

1 нұсқа 2 нұсқа

1-деңгей 1-деңгей

5*7 35:7 50*5 35:5 7*5 60*5

5*6 30:5 90*5 30:6 6*5 80*5

2-деңгей 2-деңгей

(375+425)-219= 452+(700-289)=


  1. Қорытынды.

  2. Таблодағы оқушылар алған бағаны дәптерлеріне қою.

: ld
ld -> Сабақ тақырыбы, мақсаты Сабақ үрдісінде қолданылатын модульдер, әдіс-тәсілдер Сабақтың нәтижесі
ld -> Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларға қарсы мәндес сын есімдердің жасалу
ld -> Сын есімнің сөйлемдегі қызметі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Әбділда Тәжібаев.
ld -> Қазақ мемлекеттік қыздар
ld -> 1. Отбасын таныстыру. Қай істеде өнер қолдан өнерлі адам жеңер болған
ld -> Мұқағали Мақатаев поэзиясының көркемдік жүйесі Опечатка
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ана өмір гүлі




©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет