Сабақтың тақырыбы: г г дыбысы мен әрпі. Сабақтың мақсаты



жүктеу 22.5 Kb.
Дата07.07.2016
өлшемі22.5 Kb.
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Г г дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: Г г дыбысы мен әрпін меңгерту, сөзге дыбыстық талдау жасату, сөздерді буынға бөлгізу, ол арқылы берілген сөздерді оқу мен жазуға үйрету, сөздік қорын, тілін дамыту, Г дыбысына қатысты сөздерді сауатты оқуға, жазуға, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: кеспе әріптер, көгершін, гүл, әртүрлі суреттер, сөзжұмбақ.

Пәнаралық байланыс: дүниетану.

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Парта саған төсек емес жатуға,

Түзу ұста, тік отыр сен партада.

Бойды түзе, көтер басты жоғары,

Сымбаттылық болсын сенің бойында.



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

-Өткенде қай дыбыспен таныстық?

- Й й дыбысы мен әрпі.

-қандай дыбыс?

-Дауыссыз дыбыс.

Ережені еске түсіру.

Дыбыс деген не? Әріп деген не? (Дыбысты- естиміз, айтамыз, әріпті- көреміз, жазамыз, оқимыз).

«Шебер қолды әжей» мәтінің тізбектеп оқытамын.

ІІІ. Жаңа сабақ.Сөзжұмбақ шешу.

1. Жетіден кейін сан. c е г і з

2. Түнде ұшатын құс. ү к і

3. Ешкінің төлі л а қ

-Гүл дегенде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр?

-г г дыбысы.

-Бүгінгі біздің танысатын әрпіміз…. (хормен айту)

-Г-г-г


-Айтылуына қарай қандай дыбыс?

Дауыссыз дыбыстарды көк текшемен белгілейміз. Дауыссыздардың үйіне саламыз.

Баспа ,жазба түрімен таныстыру.

Баспа түрімен қайда жазылады?

Жазба түрімен қайда жазылады?

ІҮ. Оқулықпен жұмыс.

1. Г дыбысына байланысты суреттер көрсету. Суреттер бойынша сөйлету.

2. Буынға бөлу, дыбыстық талдау жасату.

Гүл – 1 буын, 1 дауысты, 2 дауыссыз дыбыс бар.

-Гүлді сендер жақсы көресіңдер ме?

-Мереке, мейрамдарда ата-аналарымызға, ұстаздарымызға, достарымызға гүл сыйлаймыз.

Гүлдің түрлері өте көп.Түстері әртүрлі болады. Гүл хош иісті, әдемі болады. Гүл адамға қуаныш, шаттық сыйлайды. Көңілімізді көтереді.

1. «Ай мен әтеш» мәтінің мәнерлеп оқу.

2. Тізбектей оқу.

3. Шығарманың қай түріне жататынын айту.



Ү. Сергіту сәті.

Сағаттың тіліндей,

Иіліп оңға бір.

Сағаттың тіліндей,

Иіліп солға бір.

Отырып, тұрып,

Оң аяқ, сол аяқ,

Үйрену оңай-ақ.



ҮІ. Дәптермен жұмыс.

1. Жазба әріптің үлгісін тұтас көрсету.

2. тақтада жазу.

3. Ауада жазу.

4. Көзді жұмып жазу.

5. Дәптерге түсіру.



фото1771.jpg

Сергіту сәті. «Гүл өсірем үйде».

«Ер қанаты-ат» тақырыбындағы тірек суреттерді пайдаланып, оқушыларды әңгімеге, сөйлем құрауға тарту.



Қорытындылау.

Аналарды сыйлайтын,

Аралар бал жинайтын.

Бұл немене, балалар,

Үзуге адам қимайтын.

(Гүл)


фото1768.jpg

Г қандай дыбыс?



Ендеше балалар, құрамында Г әрпі бар сөздерді айтып біз сендермен тақтаға гүл құрастырып көрейік.

Үйге тапсырма. Г дыбысы мен әрпін оқу. Жазу. «Ай мен әтеш» мәтінін түсініп оқу.



: uploaded files
uploaded files -> Сабақтың барысы: Ұйымдастыру Оқушыларды сабаққа дайындау Үй жұмысын тексеру
uploaded files -> Сабақтың типі: Білім дағдысын қалыптастыру Сабақтың түрі: теориялық-тәжірибешілік
uploaded files -> Тақырыбы: «Өлең сөздің зергері-Қадыр ақын» Мақсаты
uploaded files -> Сабақтың М. Жұмабаев «Түркістан» өлеңі 8 «А»сынып Сабақтың мақсаты
uploaded files -> Сабақтың мақсаттары
uploaded files -> Сабақтың тақырыбы: Қазақстан территориясындағы тас дәуірі кезеңі. Сабақтың мақсаты
uploaded files -> Сабақтың тақырыбы: 1916 жылғы ұлт- азаттық қозғалысқа 100 жыл Сабақтың мақсаттары
uploaded files -> Тема. Развитие культуры, торговли и религии на трассах Великого Шелкового пути. Тип урока
uploaded files -> Религия и власть в социально-философской мысли ислама




©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет