Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов.



жүктеу 106.42 Kb.
Дата03.07.2016
өлшемі106.42 Kb.
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Малдыбаева Дамира Сапашқызы

19.03.2014

Математика

2 «А»-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Мұхтар Әуезов. «Бала Абай»



Сілтеме

Ана тілі .Алматы « Атамұра» 2013 жыл

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылар Ұлы ақын - А.Құнанбайұлының балалық және жастық шағы, өскен ортасымен танысады. Ақындығы мен композиторлығының қырын ұғынады. Жас ұрпақ Абай шығармашылығын танып өсуге тәрбиеленеді.

  • Тәрбиелік: Адамгершілікке, еңбекке, имандылыққа тәрбиеленеді.

  • Шығармашылық: Абай шығармашылығын сүйіп оқуға, қадірлеуге, асыл мұрасындай есте сақтауға баулынады.

Негізгі мақсаты

  • Оқушыны өз шығармашылық жұмысына баулынады;

  • Топтық жұмысқа жұмылдырылады;

  • Өзін-өзі бағалауға және өзара бағалауға ынталандыру.

Оқыту нәтижелері:

Ынтымақтастықта жұмыс істей алады;

Өзіндік пікірлері бар; Өз ойын еркін айта алады.

Түйінді идеялар:

Оқушының оқу мен жазу арқылы сыни тұрғысынан ойлауын дамыту, қиялын шарықтату сезімін ояту.Оқушылар топтық жұмыс жасау барысында бір-бірінің пікірін тыңдауға дағдыланады,бағалауға үйренеді.

Іс әрекет түрлері:

Топтық жұмыс, жұппен жұмыс, постермен жұмыс, бірін-бірі бағалау таныстырылым жасау.Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Қолданылған әдіс- тәсілдер

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: Эссе.Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз ,бір тілек;АКТ-ны қолдану;Жиксо-1

Қажетті құралдар:

Слайд, интерактивті тақта, үлестірмелі карточкалар. маркер, стикер, ақ бетшелер.

Талантты және дарынды балалармен жұмыс

Талантты және дарынды балалар Адалқан Жансая

Сыни тұрғыдан бағалау үшін зерттеуге алынған оқушылар: Нәйпхан Ақжолтай, Байбосын Думан

Оқу үлгерімі төмен оқушымен жұмыс

Қапысай Қымбат, Қапысай Сымбат,

Сабақтың кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқыту модульдері

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыты

Қызығушылықты ояту

Оқу ортасын құру.

« Күз»деректі фильм көру

Топқа бөлу



Сабақ басында жағым-

ды психологиялық ахуал туғызу мақсатында өлең оқу,топқа бөлу



І топ «Абай өлеңдері»

ІІ топ «Абай әндері »
ІІІ топ «Абай жолы»
ІV топ «Абайдың қара сөздері»

Ынтымақ-тастық және топтағы бірлескен жұмыс

Оқушылар назарын саба ққа ынта қояды.

Оқушылар топқа бөлінеді.



2-мин

Білім бекіту

Карточкамен жұмыс

Абайдың қара сөзі



Оқу үлгерімі төмен оқушылар жұмыс

Жауап береді

Мәнін ашады.



  1. мин

Электрондық оқулықпен жұмыс

Білу :

« Әлемді шарлау «

Мағынаны ашу

 Түсіну:

СТРАТЕГИЯ: Ой шақыру.

Оқулықпен жұмыс. М. Әуезов « Бала Абай»

Түртіп алу тәсілі

V» - білемін

«+» - жаңалық

«?» - түсіндіріңіз



Қолдану:

СТРАТЕГИЯ: ДЖИКСО – 1

Ақылдың алты қалпағы


Миға шабуыл әдісі

1Абай өлеңдері

«Қыс», «Күз», «Ғылым таппай мақтанба»

Абай ата туралы білгендеріне сүйеніп «Пікірлер ағашын» толықтыру.


Абай туралы қосымша деректер.
Абай атамыздың қандай өлеңдерін білесіңдер?


  • Мәтін не туралы деп ойлайсың?

Мұғалімнің оқуы.

Мұғалім бақылайды

Мұғалім бақылайды, түсініксіз сөздерді түсіндіреді.

Мұғалім бөліктерге бөледі.

Сұрақтар қояды

- Абайдың әжесі, шешесі кім?
- Қонақтар кімдер?
- Олар нені жырлады?
- Бала Абай нені жақсы көреді екен?



АКТ

Талантты және дарынды балалармен жұмыс

Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту

Сто

Сто

СТО

Сұрақтарға жауап береді

Өлеңдер оқылады.

Үй тапсырмасы. Тақырып

Абай ақын Оқушылар топ бойынша тапсырмаларды қабырғаларға іледі / суреттер, өлеңдер, әңгімелер т.с.с / Оқушылар жазғандарын ортаға салады. Әр топтың спикерлері қорғайды.

Жеке ,жұпта, топтаталқыланады. Лидерге сөз беріледі. Олар өз ойларын дәлелдейді.

Оқушының оқуы. Көз жүгіртіп, сыбырлап, дауыстап.

түртіп алу кестесін толтырады.

Мәтін төрт логикалық бөлікке бөлінеді. Топтағы адамдар 1,2,3,4 –ке санау арқылы өзара бөлінеді. Мәтінің 1-ші бөлігін 1-лер, 2- бөлігін 2 санын алғандар 3,4 нөмірлі топтарға оқу тапсырылады. Оқушылар тиісті бөлігімен оқып, танысады. 1- лер бір бөлек, 2,3,4 өз алдына жұмыс тобын құрайды. Келесі кезекте ұжым мүшелері бастапқы топтарымен қайта табысып, өздерінің үйреніп келген бөліктерінде үйреніп келген мазмұнды орта салады.

Ақ- ақпараттар

Қызыл- түйсік

Сары –не ұнады?

Жасыл-шығармашылық

Көк- жаңалығым







Қорытындылау

Жинақтау:

 Ыстық орындық стратегиясы

«Бала Абай»

сұрақтарға жауап алу


Жас

ерекшелікте-ріне сәйкес оқыту



Оқушылар жеке жауап береді.




Бағалау

Эссе Менің жоба акциям

« Абай дара қазақта»




Дарынды және талантты балаларға

арналған тапсырма




Оқушылар өз беттерімен жазады тексереді.әңгіме жазады.




Рефлексия кезеңі

Парақшалар

Не білдім?

Үйрендім?

Білгім келеді?












Бағалау

Мұғалім бағыт береді

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалайды








Бағалау.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqg4h1wvanqprtf_wsezwiq-qnn7vsegvkcgl5x6zbogaczt5mjaq

Фомативті бағалау нәтижесі арқылы жиынтық бағалау. Бағалау парақшасы.



Критерийлер

-----

++

4

5

1

Мен тақырыпты талдай аламын .













2

Мен тақырыпта берілген негізгі идеяны түсінемін,қорытынды жасай аламын,практикада қолдана аламын.













3

Берілген тақырыпта өз ойымды айта аламын және сұрақ қоя аламын.













4

Берілген тақырыпта сұрақ қоямын, болжау жасаймын, бірақ қателесемін.













5

Берілген тапсырмаларды орындауда қателіктер жіберемін, бірақ оны таба білемін.













6

Берілген тапсырмаларда ұтымды идеялар ұсынамын.













7

Мен өз-өзімді бағалауда әділмін.

























Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Рефлексия

СТО модулі бойынша ана тілінен м. Әуезовтың «Бала Шоқан» тақырыбын таңдадым.

Психологиялық ахуал орнату.Сынып оқушыларын өлең оқу,топқа бөлу



І топ «Абай өлеңдері»

ІІ топ «Абай әндері »
ІІІ топ «Абай жолы»
ІV топ «Абайдың қара сөздері» төрт топқа бөлу.

Сергіту сәтін өткізілді.

Тапсырмалар жүйелі түрде берілді.


« Әлемді шарлау » әдісін қолдану кезінде берілген ақпарат бойынша өз елестетуін таныстыра білді . Өзгелердің пікірін тыңдады . Бір-біріне сұрақ қойып , ақпаратты тұжырымдады . Өзара талқылап , ақпарат жайлы түсінігін кеңейтті . Алған әсерін кескінге жазып , сынып қабырғасына ілді . Сыныптастары оны аралап оқып шығып, пікірін жазып кетті . Содан кейін топ болып қабырға газетіне жазылған пікірлерді талқылап , қорытынды жасады.

Оқушылар диалог құрай біледі. Бір-біріне тақырыпқа байланысты сұрақ қоя алады. Абай өлеңдерін оқи отырып, негізгі ойды жазады, мағынасын аша біледі.оп мүшесі қорғайды, басқа топ мүшелері өз пікірлерін айтады.



Топпен жұмыс жасау барысында белсенділік көрсете алды. Жаңа сабаққа байланысты тапсырманы орташа орындады.

Кері байланыс болды.

Өз пікірлерін айтуға жасқанбайды.Топ ережесін бұзып, тәртіп сақтай білмейтін оқушылар көзге түсті. Кей топтарда ынтымақтастық жоқ болды.


Сабақтың сәтті тұстары

Абай өлеңдерін барлық оқушы мәнерлеп, еркін оқыды.«Жиксо» тәсілімен еркін жұмыс істей біледі.

сабақты түбегейлі оқушыға бағыттау; оқушылардың жауапкершілігін арттыру;- күтпеген өзгерістер болу үшін стандартты емес тәсілдер қолдану;

Сабақтың сәтсіз тұстары

«Ақылдың алты қалпағы »тәсілімен жұмыс істеу қиынға соқты .



Келешекте

Парақшалар

Не білдім?

Үйрендім?

Білгім келеді? Рефлексияның жеңіл түрін алу



-

c:\users\администратор\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\dscn3509.jpgc:\users\администратор\супер суреттер\dcim\100nikon\dscn3113.jpgc:\users\администратор\супер суреттер\новая папка\dcim\ашық сабақ\dscn3327.jpg
: upload -> iblock
iblock -> Поэмасын табыңыз. A «Ескендір». B «Ақын өлімі туралы аңыз»
iblock -> Сабақ: Қазақ тілі Мектеп: Қызылорда хбб нзм уақыты: 25. 11. 2013 ж
iblock -> Тест спецификациясы Тақырыбы: Жалпы білім беретін орта мектеп оқушыларын Қазақстан тарихы
iblock -> «Бекітемін» Қр бғМ вице-министрі Иманғалиев Е. Н
iblock -> Тест спецификациясы Тақырыбы: Жалпы білім беретін орта мектеп оқушыларын Қазақстан тарихы
iblock -> Қазақстан тарихы пәні бойынша Талапкерлерді кешенді тестілеуге арналған тест спецификациясы
iblock -> Сабақ жоспарының құрылымы Қазақстан тарихы 9-сынып
iblock -> Сабақ 2 сағат Мектеп: Семей қаласы фмб нзм
iblock -> Елена воевода по пути евразийских караванов: проблемы сотрудничества и межкультурной коммуникации




©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет