Сабақтың тақырыбы: Отабасы-шағын «қоғам» Мақсаты: а Адамның қалыптасып өсуіне, қоғамға



жүктеу 234.79 Kb.
Дата28.06.2016
өлшемі234.79 Kb.
түріСабақ
С. Сейфуллин атындағы №165 мектеп


Дүниетану пәні
Тақырыбы: Отбасы – шағын қоғам


4б класс

Тәңірберген Жаңалық

Әйтеке би кенті

2008 жыл

Сабақтың тақырыбы: Отабасы-шағын «қоғам»

Мақсаты: а) Адамның қалыптасып өсуіне, қоғамға

толық мүше болуына отбасындағы тәрбиенің

маңызы туралы түсінік беру.

ә) Отбасы туралы білімдерін дамыту.

б) «Қоғам» деген сөздің мәнін түсіндіріп,

оқушының сол қоғамның лайықты, тең

құқықты, саналы мүшесі болуға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Интерактивті тақта

Әдісі: Сұрақ–жауап, көрнекілік, түсіндірме

Типі: Жаңа білім беру

Түрі: Аралас

Барысы: 1. Ұйымдастыру

2. Үй тапсырмасын сұрау.

Жердің күнді айнала қозғалуы. Жыл мезгілдерінің ауысуы.


  1. Жер орбитасы деген не?

  2. Жер күнді қанша уақытта айналып шығады?

  3. Орбитаның әр жерінде жерге күннен келетін жылу мөлшерінің өзгеру себебі не?

  4. жазғы күн тоқырау қай күнге тура келеді?

  5. Қысқы күн тоқырау ше?

  6. Көктемгі күн теңелу қандай күндерге тура келеді?

  7. Күзгі күн теңелу қандай күндерге тура келеді?

Қорытындылау.

Оқушылар бағалау.
Жаңа сабақты меңгерту


  1. Қызығушылығын ояту Ребус шешу. «Отбасы»

  2. Тақырыппен таныстыру.

  3. Отбасы сөзін топтастыру






  1. Түсіндірме. Сурет бойынша Отбасы - әр адамның шағын отаны. Ол қоғамның бір бөлшегі Қоғам дегеніміз не? Мысалы, Қазақстан Республикасының қоғамы, оның белгілі бір алып жатқан аймағы бар. Басқарушысы және халқы бар. Қоғамның дамып өркендеуіне әсер ететін түрлі өндірістер жұмыс істейді. Ал отбасын неге «Қоғам» дейміз? Отбасының да басшысы бар.


Әке, шеше, ұл, қыз...

Қоғамдасқа адамдар мекені

Бірнеше отбасылар бірігіп

Қоғам

Отбасы

Отан




  1. Оқулықпен жұмыс а) Оқушылар өз беттерінше мәтінді оқиды. ә) Дауыстап оқиды

  2. Отбасы қоры туралы логикалық есеп.



1. Тамақ



2. Киім

3. Тұрмыстық

4. Күнделікті қажеттілік




12000

5500


Кіріс – 50000 тг.


1800
Шағын -39300 тг.

Отбасылық касса -? (10700 тг.)

Шағын

39300


  1. Үш қатарға тапсырма. Әр оқушы өз отбасы туралы әңгімелеу 1-қатар ана тілінде 2-қатар орыс тілінде 3-қатар ағылшын тілінде

  2. Дәптермен жұмыс. Жаңа сөздерді жазу: қоғам, басшы, ауқатты, парыз.

  3. Оқулықпен жұмыс. Мазмұнын 1-2 оқушыға толық айтқызу Сабақты қорытындылау. Қазыбек бидің сөзімен аяқтау . Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма: Мәтінді оқу . «Отбасы – шағын қоғам» тақырыбына әңгіме жазу.

С. Сейфуллин атындағы №165 мектеп


Қазақ тілі пәні
Тақырыбы: Мақал- мәтелдер. Жұмбақтар.


4б класс

Тәңірберген Жаңалық

Әйтеке би кенті

2008 жыл

9 сынып Қазақ әдебиеті
Сабақтың тақырыбы: Мақал- мәтелдер. Жұмбақтар.
Сабақтың мақсаты:

А) Интерактивті тақтаны пайдалана отырып мақал- мәтелдер, жұмбақтар түрлерін, құрылымдық ерекшеліктерін меңгеру. Мақал- мәтелдерді күнделікті өмірде қолдана білу. Олардың тіліміздегі сөздің көркі екенін ұғындыру.



Ә) Тәрбиелік: Мақал- мәтелдер арқылы оқушылырды адамгершілікке, отаншылдыққа, елжандылыққа, жақсыдан үйреніп, жаманнан жиренуге тәрбелеу.

Б) Дамытушылық: Оқушылырды сөздік қорын, тіл байлығын арттыруына ықпал жасау. Шығармашылық жұмыстар арқылы ойлау қабілетін арттыру.

Сабақта қолданылатын әдіс: түсіндірмелі, сұрақ- жауап, интерактивті, топтастыру.



Пән аралық байланыс: тарих, қазақ тілі

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың көрнекілігі. Сызба жұмбақты суреттер. Сөзжұмбақ.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, қорыту.
І. Сұрақ- жауап әдісі арқылы. (оқушы бір- біріне)

1. Халық ауыз әдебиеті дегеніміз не?

2. Ауыз әдебиетің жазба әдебиетінен айрмашылығы неде?

3. Жанрдың неше түрі бар еді?

4. Ауыз әдебиетінің түрлері қандай жанрлардан тұрады?

5. Халық ауыз әдебиетінің түрлері.


ІІ. Тұрмыс- салт жырлардың түрлерін топтастыру.







  1. Баланың дүниеге келуіне байланысты

  2. Үйлену салтына байланысты

  3. Көңіл- күйді білідретін өлең- жырлар

  4. Бата- тілектер


ІІІ. Көрініс
ІІІ. Жаңа сабақ.
І. Мақал- мәтелдер туралы жалпы түсінік. Мақал- мәтелдер, жұмбақтар бір ғасырдың ғана жемісі емес. Олардың алғашқы үлгілері есте қалмаған ерте заманда туып, өзінің қалыпта су, даму, өсу процесінде талай ғасырмен бірге жасасқан. Бұл жолда әртүрлі қоғамдық, топтық өзгерістерге сай өзгеріп жаңарып отырған.

ІІ. Мақал- мәтелдер түрлері.




  1. Отан, туған жер, атамекен туралы.

  2. Еңбек туралы

  3. Ерлік батырлыққа арналған

  4. Ынтымақ, бірлік, татулыққа арналған

  5. Достық, жолдастық туралы

  6. Оқу, білім, өнерге арналған

  7. Адамгершілікке және жақсы- жаман мінезге байланысты.

  8. Отбасын, ата- ананы қадірлеу, үлкенді сыйлауға байланысты.

  9. Төр түлік малға, кәсіпке, егіншілікке байланысты.

ІІІ. Мақал- мәтелдердің құрылымдық ерекшеліктері

А) Мақал- мәтелдің өн бойында поэзияға тән жинақалық, үнділік, саздылық, ұйқас, ырғақтылық байқалады.

Ердің ісі- келіс, ездің ісі керіс

Ә) Мақал- мәтелдерде халық сөзді барынша үнем деген

Сөз тастап кетіп те отырған

«Ақыл- жастан, асыл- тастан» дегенде «шығады» сөзі қалып қойған. Бірақ түсіп қалған сөз өзінен- өзі ойға оралып, ишарамен білінеді.

«Ағаш тамырымен, адам досымен мықты»

Б) Мақал- мәтелдер тура және ауыспалы мағынада қолданылады.

«Өнер алды, қызыл тіл», «Ер қанаты- ат», «Елін сүйген ер болар»

Ауыспалы мағынады.

«Қызым саған айтам, келінім сен тыңда», «Не ексең, соны орасың»

В) Мақал- мәтелдерде бейнелі көркем сөз айшықтарының нелер асылы кездеседі.

V. Жұмбақ адамның дүниетану жолындағы ойының, қиялының шамасын білдіреді. Жұмбақ- ауыз әдебиетінің ертеден келе жатқан түрі. Ол баланы жастайынан қиялдай білуге, табиғатты, қоршаған ортаны бақылап, аңғарымпаздыққа, тапқырлыққа баулуды көздеуден туған.
Жұмбақтың тақырыбы алуан түрлі болып келеді.

Жұмбақ шашу

Қобдиында қайырлы

Қазынаның бәрі бар

Тауыссаң көз майыңды

Қалағаның табылар (кітап)
Тал басында түндіксіз отау (ұя)
Қалқиып ұзын құлағы

Елеңдеп ылғи тұрады. (қоян)


Көзіңе көрінбейді

Қолыңа ілінбейді

Бірақ- та құлағыңа

Ұдайы күбірлейді (жел)

Өмірді өлшейді, ешкімнен сұрамайды

Тіліңді алмайды, тетігін бұрмай (сағат)


Он көзі бар өзінде,

Он цифр бар көзінде

Көзіне саусақ саласың

Жырақтан хабар аласың (телефон)


Теңізді шайқайды,

Егісті жайпайды (жел)


Ең биікке шығады

Кешке қарай бұғады (күн)


Таң қаламын кейде мен

Шалбарыммен жейдемді

Түсірді қағазға

Өзгертпей бейнемді (фотоапарат)


VІІ. Шығармашылық жұмыс

Оқушылар өздері жұмбақ жасырады.

VІІІ. «Жалғасын тап» мақал- мәтел айтқызу
«Мен білемін» ойыны

2 оқушы кезек- кезек мақал айтады.(2минут)


Сабақты қорыту:

  1. Мақал- мәтелдердің тақырыптары қандай болады?

  2. Мақал- мәтелдер бізге не үшін қажет?

  3. Мақал- мәтелдердің өзіне тән қандай ерекшеліктері бар?

  4. Мақал мен мәтелдің қандай айырмашылығы бар?

  5. Жұмбақтың адам өміріндегі орыны қандай?


Үй тапсырмасы: М.Әлімбаев «Өрнекті сөз- ортақ қазына» кітабын оқу рефорат жазамыз.

Өздерің жұмбақ құрастырыңдар


Бағалау

С.Сейфуллин атындағы №165 мектеп



«Жас ұрпақ» бірлестігінің Призедентін салтанатты түрде ұлықтау рәсімінің бағдарламасы

Тәлімгер: Сағынғанова Мереке


С.Сейфуллин атындағы №165 мектеп

«Жас ұрпақ» бірлестігінде өткізілетін бірлестік

Призедентін ұлықтау рәсімінің /салтанатты жиын/

бағдарламасы.


Өткізетін орын: мектеп ауласы.

Өткізілетін уақыты: 2007 жыл. 1 қазан. Сағат: 10 20- да

Мақсаты: «Жас ұрпақ» бірлестігі Призедентін салтанатты түрде ұлықтау. Алқа министрлерін сайлау.
І. І. Горнистер (10 қыз) ортаға шығып горн ойнайды.

ІІ. Барабаншылар (6 қыз) шығып, ортада тұрады.

ІІІ. Ту ұстаушылар шығады. / «Жас ұрпақ» әнұраны орындалады/

Тәлімгер:Мектепішілік «Жас ұрпақ» балар мен жасөспірімдер қозғалысы жиынын ашық деп жариялаймыз!


Армысыздар ұстаздар, қымбатты Ұландар! «Жас ұрпақ» бірлестігінің мүшелері!

Қазақстанның әлемдегі бәсекеге қабілетті елу елдің қатарына кіру стратегиясын іске асыруда жастар мен балалар мемлекетіміздің маңызды стратегиялық ресурсы болып табылады. Олардың көзқарасы, өмірге белсенділігі мен мақсаттары Отанымыздың болашақтағы даму бағытын айқындайды…

«Жас ұрпақ» балалар мен жасөспірімдер қозғалысы қоғамдық бірлестіктегі 2002 жылы 20 мамыра Қызылорда облысында құрылды. Ал, біздің мектебімізде 2007 жылы 23 мамырда ресми түрде өз жұмысын жария етті. «Уақыт босқа кетпесін, бірде- бір күн мейірімсіз өтпесін» деген ұранмен Отанға пайдалы және мейірімді іс атқару үшін күш біріктірді. Біз, «Жас ұрпақ» бірлестігіндегі аз уақыт ішінде бірнеше жетістікке жетіп үлгердік. «Жас ұрпақ» эмблемасы мен белгісінің аудандық байқауында 8 сынып оқушысы Сансызбаева Жазира жүлделі ІІ, ІІІ орынды қатар иеленсе, 7 сынып оқушысы Жұмахмет Айгүл әлеуметтік жобалар байқауында облыстан жүлделі І орынмен оралды.

Еліміз өз тәуелсіздігін алып, балалар болашаққа үлкен сенімін нық қадам басуда. Оның нағыз өкілі, келешектің алтын тұтқасының негізі- өсіп келе жатқан жас ұрпағымыз. Биылғы оқу жылында 26 қыркүйек күні мектебімізде өткен «Жас ұрпақ» бірлестігінің Призедентін сайлануында 51 пайыз дауыспен өз бәсекелестерінен оза шауып, «Жас ұрпақ» бірлестігіне Призедент болып сайланған 9 сынып оқушысы Тілеужанова Гүлназды ортаға шақырамыз!

IV. «Жас ұрпақ» бірлестігінің Призеденті ант береді.

«Жас ұрпақ» бірлестігінің Призедентінің «Призедентік» белгісін тағу құрметін мектеп директоры Ізбасқан Лаззат апайға береміз!


V. Үлкен істің басында әрқашан өз қатарына көшбасшы болып табылған жасөспірімдер жүрді. Оларды біздің ұйымнанда табуға болады. Енді алқа министрлеріне белгі тағу рәсімін бастаймыз.

«Дарын» алқасының Білім және ғылым министрлері. Рыстығұлова Гауһар және Әбдірашова Фаридаға белгі тағу құрметіне ие болған мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Берекетова Набат апай!

«Үміт» алқасының Әлеуметтік қорғау министрі Жұмахмет Айгүл мен «Мирас» ұйымының төрайымы Оразғали Гүлжанатқа белгі тағу құрметіне ие болған мектеп директорының бастауыш кластар оқу ісі жөніндегі орынбасыры Сарсенбаева Майра апай!

«Болашақ» алқасының Ішкі және мәдениет министрлері Мақсұтова Азаткүл мен Төреахмет Нұрданаға белгі тағу құрметіне ие болған мектеп директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Ақтілеуова Тұңғиық апай!

«Қаламгер» алқасының Баспа және мәлімет министрлері Құрманәлиева Жеңіскүл мен Жұмабай Гүлназға белгі тағу құрметіне ие мектеп директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Балкенбай Сағынтай ағай!

«Қабілет» алқасының Денсаулық министрілері Жұмахмет Ардақ пен Балдақ Нұрдәулетке алқа тағу құрметіне ие болған Мектеп директорының бағдарлы оқыту жөніндегі орынбасыры Өмірзақов Ерік ағай!

«Ұландар төрайымы Бақберген Қазынаға белгі тағу құрметіне ие болған Жастар» ұйымының жетекшісі Жанпейісов Қуаныш ағай!

«Балдырғандар» ұйымының төрайымы Ниязғали Әсемге белгі тағу құрметіне ие болған «Оқушылар» ұйымының жетекшісі Айгелдиева Гүлнар апай!

VІ. Мәртебелі міндеттердің құтты болсындей отырып, құттықтау сөзді мектеп директоры Ізбасқанова Лаззат апайға береміз!

VІІ. Горншылар сабы шығады.

Тәлімгер: «Жас ұрпақ»! бірлестігінің туы «Жас ұрпақ» бірлестігінің Әнұранмен алып кетсін!

Призедент: «Жас ұрпақ»! Туған жерімізді, Отанымызды қорғауға, Оның көркеюіне үлес қосуға, барлық құндылықтарын сақтауға әрқашанда дайын бол!

- Әрқашан дайынбыз!

Хормен: Біз еліміздің көшбасшысымыз!

Тәлімгер: Мінекей, жақсы істің жаршысындай болып өткен бүгінгі салтанатты жиынымыз Тәуелсіз еліміздің көшбасшысы ұландардың мейірімді ісінің бастауы, беташары. Мектепішілік «Жас ұрпақ» балалар мен жасөспірімдер қозғалысы жиынын жабық деп жариялаймын!

С. Сейфуллин атындағы №165 мектеп




Ағылшын пәні
Тақырыбы:


Хайырымбетова Бақыт

Әйтеке би кенті

2008 жыл


Plan of the lessen

Grade – 11th B

Lesson – Step 5

Date – February, 23

Objectives: To give more information about the Government of the USA, to

establish pupils, skills to speak about interests

Developing: To develop pupils, ability to speak about the USA and the

Kazakhstan Republic.

Bringing up To bring up pupils, feelings to estimate native and foreign Language

kind – an integrating Lesson
type – mixed lesson
method – communicative
v / aids an interactive board

Procedure of the lesson
I Organization moment

T=> P
II Warm – up


1) Who is President of the USA?

2) Where is situated the USA?

3) How many states are there?

4)What Olympic city do you know?

III. Checking up the home task

1.Write about the first President of Kazakhstan

2. About the first President of the USA.
IV. Conclusion.
Write duties of the Presidents
Kazakhstan Same duties USA

V. Explanation of the lesson.

“The United States Government”

The history teacher Bibigul zhumagazy tell about the Government of the USA.


The USA Government

The legislative The Executive The judicial

The Congress The President The supreme Court eight

Associations of justice
The Senate The House Office

The Political Parties
The Democratic Party The Republican Party

VI. Complete chart “Insert”

I know I knew I know
VII. Grammar Revision. Conditional sentences

Шартты сөйлемдер


Pupils do Exercises
VIII. Giving the home task

Write about the Government of KR.

VX. Giving mork.

Open lesson.

When I’m 25”



Teacher: Sagidullayev K


Plan of the lesson.

Grade 6th A

Unit6 Step2

Date: March 6

Objectives:

Educational: to present the new words,

talking about countries,

making a plan during the holiday,

to use the verb to be going to in the sentences.

Developing: to develop pupils to the new grammatical habits and

skills.

Bringing-up: to teach pupils to speak in English correctly.
Kind: repetition

Method: oral speech

Type: mixed lesson

Visual aids: interactive blackboard
Procedure of the lesson.

I Organization moment.

Greeting, asking the day, date.
II Checking-up the home task.

Ex:2 Reading, and translating.
III Ex:3 Making a plan if you are going to stay at home during

your holiday.

P1- I am going to play football during my holiday.

P2- I am going to watch –TV during my holiday.

IV Ex: 8 Traveling around the world.

  1. How are you going to the United States?

  2. How are you going to Almaty?

  3. How are you going to Astana?

  4. How are you going to Aktay?

  5. How are you going to Aktobe?

  6. How are you going to Semei?


V Ex:9 Answer the guestions.

Where are you going?

How are you going?

Why are you going?

VI Game: Mixed sentences.

Happy/are/both/they.

His/he/is/father/taking.

World/the/going/Colin/around/to/is/travel.

One/he/can/him/with/person.
VII Game: Match the pictures.

book

bicycle

house

boy

apple
VIII Conclusion.

Test.
1. When I am 25 I’ll…

  1. teach children

  2. watch TV

  3. football


2. I want to watch…

a) make a plan

b) bullfights

c) to read books
3) How are you going to Almaty?

a) car

b) by plane

c) gift
4) Why are you going to Astana?

a) to go to school

b) ride a bike

c) to see the ”Baiterek”
5) I am going to _________ during my holiday.

a) do shopping

b) exercise

c) lessons
IX Giving home task.

Ex: 7, 10


X Giving marks.

С. Сейфуллин атындағы №165 орта мектеп

Үшбұрыштың биіктігі биссектрисасы

және медианасы
Қожағұл Сымбат


Әйтеке би кенті

7 – сынып Геометрия

І. Сабақ тақырыбы: Үшбұрыштың биіктігі, биссектрисасы

және медианасы



ІІ. Сабақтың мақсатымен міндеттері:

1. Білімділік: Үшбұрыштың биіктігі, биссиктрисасы

және медианасының ан,ықтамасын білу,

тең бүйірлі үшбұрыштың медианасы әрі

биссектриса, әрі биіктік болатынын

дәлелдей білу.

2. Тәрбиелілік:Әдемілікке тазалыққа фигураларды әдемі

етіп сала білуге тәрбиелеу.



3. Дамытушылық: Жеке тұлғаны дамыту.

Шығармашылықпен жұмыс

жасайтын оқушыларға жеке

тапсырмалар беру.



ІІІ. Сабақтың көрнекілігі: Мультимидиялық құрал –

жабдықтар, фигуралар,

үлестірмелі қағаздар.
ІY. Сабақта қолданылатын әдіс: Ассоцациялық әдіс.
ДЖИКСО - әдісі.
Y. Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру.

2. Үйге берілген тапсырманы сұрау, тексеру.


І.Қызығушылығын ояту. /ассоцациялық әдісті пайдалану/

Үйге берген тапсырманы тексеру сұрау







ІІ Мағынаны тану (Үйге берілген тапсырманы түріне, белгілеріне қарап ажыратып, қасиеттерін айту.)











Түрі

Белгілері

Қасиеттері






АВС=КЕД


СВ=ДК

СА=ДЕ


С=Д



  1. Егер бір үшбұрыштың екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы, екінші үшбұрыштың сәйкес екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрышына тең болса, онда бұл үшбұрыштар тең болады.




Түрі

Белгілері

Қасиеттері

Тең бүйірлері

үшбұрыш







АВ=ВС


А=С


  1. Екі қабырғасы тең үшбұрыш тең бүйірлі үшбұрыш деп аталады.

  2. Үшінші қабырғасы тең бүйірлі деп аталады.

  3. Егер үшбұрыш тең бүйірлі болса онда табанындағы бұрыштары тең

  4. Керсінше, егер үшбұрыштың екі бұрышы тең болса, онда бұл үшбұрыш тең бүйірлі болады.

  5. Бұл теоремалар деп аталады

  6. Бұндай қасиет кез-келген теоремада бола бермейді.


С. Сейфуллин атындағы №165 орта мектеп


Тақырыбы: Екі адым жасап допты шығыршыққа тастау.

Орындаған: Сермахан Ж.
Дене тәрбиесі пәнінен 6 сыныпқа арналған сабақ жоспары.

Сабақтың тақырыбы: Екі адым жасап допты торға тастау.

Сабақтың мақсаты мен міндеті:

  1. Білімділік: Көрсету, айту.Допты қозғалыста қағып

алу және әріптесіне беру және оң және

сол жақпен допты алып жүру әдістерін

үйрету.


  1. Дамытушылық: Жылдамдыққа, екпіндікке,

икемділікке қимыл қозғалыс

дағдыларын кеңейту, дамыту.



  1. Тәрбиелік: Ұйымшылдыққа және батылдыққа,

елжандылыққа тәрбиелеу.
Өткізілетін күні:

Өткізілетін орны: Спорт зал

Сабаққа қажетті құралдар: : Секундамер, доптар, ысқырық


Бөлім

Сабақтың мазмұны

Мөлшері

өлшемі

Ұйымдастыру

әдістемелік нұсқау


Дайындық бөлім


Сапқа тұрғызу кезекшінің баяндамасын қабылдау, амандасу, тексеру.
Командалар оңға, солға, екі қатарға саптал, бір қатарға саптал.
Сабақтың мазмұнын түсіндіру, саптағы жаттығулар.


  1. Қолды көтеріп аяқтың ұшымен жүру.

  2. Аяққа, қолға жаттығулар

  3. Жүгіру жаттығулар

  4. Тыныс алу жаттығулар

1' мин

1' мин


1' мин

30' сек
30' сек

6' мин

1' мин


Сапқа нұсқа

Командалар дұрыс орындалуын қадағалау

Жаттығуды дұрыс
Жасауын қадағалау



Негізгі бөлім





  1. Жерге тиіп ұшқан допты қағып алып, қайта әріптесіне беру.

2. Қозғалыста допты қағып алып, кеуде тұстан әріптесіне қайта беру.

3. Допты ыршытып алып жүру,

әріптесіне беру.


І-топ Айып добын тастау

ІІ-топ Екі адым жасап допты торға тастау

Ықшамдалған ережемен баскетбол

ойнау.


Тыныс алуды қалпына келтіру

3' мин


3' мин
3' мин

6 ' мин


6 ' мин
8' мин

2' мин

Қарама- қарсы тұрып жерге тиіп ұшқан допта әріптесіне беру.

Бір қырындап қозғалыста допты бір- біріне қайтып береді.

Екі топқа бөліп

І топ айып добын тастайды

ІІ топ оң және сол жақпен допты алып жүреді



Қорытынды бөлім

Оқушыларды сапқа тұрғызып, өткен сабақты пысықтау. Кемшіліктерін ескерту.

Бағалау.

Үйге тапсырма беру.


3-5' мин






Leson 54

Date Le 24 april

Classe 5- ieme

Bhime Mes amis

Pnit 1. Apprendre le fransais. lire et traduire ne noureau lnime

Congugaison les verbes.

2. Developper l affufude d etudes.

3. Eduguer les eleves avec multimediem.


Metode


  1. Moment d `ordanisalion

    • Quelle saison de l` annee est- ce?

    • Quil temps fait- il?

    • Quelle date est- ce?

  1. Verificafion du deveir

Exercice 1

Veila Jrine Elle est dans sa chamber Veila le Livre d Jrine Jl est sur la table d Jrine. Jrine lit son livre


  1. La ripefifion.

B) ma (mon) notre

ta (ton) gomme votre

Sa (son) (chien) leur





  1. Clest ane tasse- Ce sont des tassls.

Clest ane vache- Ce sont des vaches

Clest un l3vre- Ce sont des livres

Clest un garson- Ce sont des garsone.


  1. Fecitone!

Fapa A maman

Leur deux enfants

Leur fils et leur et leur fille

Clest une famille


  1. Le nouveau lhene

      1. charge phonotigue

      2. charge de langage

  1. Nadine et Nina sont mes amis.

Olga et Michel sont tes amis

Serge et Fierre sont ses amis

Jrine et Nathalil sont vos amis

Lili et Nicvlas sont leurs amis.




  1. Mes nos

tes balles vos

ses leurs



  1. Conjugaison des verbes.

I. je passé nous passons

II. ju passes vous passer



III. il passé ils passent



  1. Conclusion de le leson.

  2. Devoir Exercice 1


Plan of the lesson

Form: the 6th grade

Theme: Unit 4 Step 5

How green are you!

Teacher: Bereketova Nabat
Objectives of the lesson:

  1. Educational: to teach to speech about environmental problems.

to present of the new words.

to discuss about solving litter problems.

  1. Developing: to develop pupils’ lexical habits and skills.

to develop pupils’ creative habits.

to widen pupils’ to respect the nature and to

protect the environment.

  1. Bringing-up: to educate to respect the nature and to protect the

environment.
The method of the lesson: mixed lesson

Visual aids: a computer, pictures, cards, box
Procedure of the lesson:

  1. Organization moment:

  1. greeting

  2. marking absentees

  3. report of the pupil on duty




  1. Warm up

T: 1. What do you do when you are happy?

2. What do you do when you are unhappy?

3. What do you do when you are tired?

4. What do you do when you are angry?

5. What do you do when you are cold?

6. What do you do when you are ill?

7. What do you do when you are worried?
T cl

III. Checking up the hometask.

Hometask: exercise 5 retell the text Asel’s diary.

Pupils asks questions each other about the text.



  1. Presentation of the new lesson.

T: Ecology is a great problem. It is not only n our country. It is a great problem in the word.

The earth is our home. What do to keep clean our earth ? We must keep our earth clean, we have to breathe clean air.

For example: We throw cans, bottles, old papers, old clothes on the street. They make bad views of our town. Every year early spring to summer our pupils clean the streets make in order.

That’s why we are going to speak about litter problems.
V. At first we introduce of the new words Now, listen to me and repeat after me.

A litter - қоқыс

Spoil -бүлдіру

View -көрініс

A fine -ақы

A litter bug -қоқыс тастаушы

To punish -жазалау

Punishment –жаза

T cl

T: Let’s compare please, American and British English

American English British English

Trash litter

Garbage rubbish

Garbage can litter bin
VI. Read and translate the text.

Litter is problem.

T: P1, P2, P3

  1. Listening to the computer

  2. Reading

  3. Translating


VII. Doing exercises

Exercise 4 match the words with their meanings.

  1. Litter-garbage on ground or in the street.

  2. A litter bin- a special bin for litter.

  3. A fine- money people pay as punishment.

  4. Spoil- to damage so that it becomes useless.

  5. A litter bug- a person who throws litter.

  6. A view- everything that can see.

Exercise 5/discuss

  1. Is litter a problem in your street?

  2. Do most people in your street put their litter in the bin?

  3. qDoes the low punish people who throw litter on the street?

  4. Do those people pay a fine?

  5. How can you help your street?


A game: How many words do you know?

Exercise 6,7 ask the questions to three pupils and complete it.

Question

P1

P2

P3

What’s your favourite animal?

fox

tiger

Lion

Where does it live?

What does it eat?










What colour is it?

It is in danger?











Exercise 7 write about the students’ favourite animals?

P1: Sasha’s favourite animal is fox.

It lives in our country and it eat chickens it is red, yellow. It is danger.

P2: Bolat’s favourite animal is tiger. It lives in our Kazakhstan. It is red, black, yellow.

P3: Naserke;s favourite animal is lion. It lives in Africa. It is yellow. It is danger.


    1. Listening to music.




    1. Brainstorm.

Degree- 1 writing an assay

Degree- 2 making up clusters

environment



Dear litter bug!

My name is Colin. I’m eleven. I live in London. London is a big city. I live in the west part. The streets are dirty. Litter are full of litters. Litters brings illness. You throw cans, papers, bottles on the streets. Itt spoils the view of the city . please , don’t be litter bug.
Colin.


    1. Conclusion. An interview. A pupil makes an interview. What do you think about litter problem?


P P1, P2, P3



    1. Giving the hometask

Review steps 1-5 on pages 78-79


XII. Giving marks



©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет