Сабақтың тақырыбы: «Шегіртке мен құмырсқа»



жүктеу 27.71 Kb.
Дата03.07.2016
өлшемі27.71 Kb.
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: «Шегіртке мен құмырсқа»

Сабақтың мақсаты: І.Білімділік:

Оқушыларға мысалдағы негізгі ойды түсіндіріп, жаңа

білімді меңгерту, ойын жүйелі айтуға үйрету.

ІІ.Дамытушылық:

Оқушылардың ойлау қабілетін, тілдік, сөздік қорын дамытып, өздігінен жұмыс жасай білу дағдысын қалыптастыру.

ІІІ. Тәрбиелілік:

Оқушыларды эстетикалық тәрбиеге баулу, еңбекқорлыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, Венн диаграмма, ассоциация, бес жолды өлең,рөлге бөліп оқу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, интерактивті тақта, автор суреті, өмірбаяны.

Сабақтың барысы:

І.Қызығушылықты ояту

1.Жұмбақ суретті табу.

1. Қылдай белі бүгілген,

Өзінен де жүгі үлкен. (Құмырсқа)

2. Бірі құяды, бірі жұтады. (Жаңбыр мен жер)

3. Өзі қара шелкілдеп, секіреді селкілдеп. (Шегіртке)


  • Ал, енді, балалар, ненің суреті шықты? (балалардың жауабы)

  • Ендеше, біз бүгін, И.Крыловтан Абайдың аудармасы «шегіртке мен құмырсқа» мысалын оқимыз. Алдымен ассоциация әдісін құру арқылы автормен танысып алайық:

Крылов Иван Андрейвич

1796 жылы

2 ақпанда

Мәскеуде туылған

1844 жылы, 21 қарашада

Санк-Петербург қаласында

дүниеден озған.

«Қасқыр мен қозы»

мысалының авторы







сатерик

Ұлты орыс






Жазушы-

аудармашы

Ақын-

жазушы




1.Аудармашы, ақын А.Құнанбаев туралы .

Хронологиялық кестемен жұмыс.

1845 жылы Шығыс Қазақстан облысы, Абай ауданында Шыңғыс тауында дүниеге келген

Әкесі Құнанбай




Қара сөздері бар

Өлең жинақтары бар


Бірнеше әндері бар

1904 жылы дүниеден өткен


ІІ.Мағынаны тану.


  1. «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын мәнерлеп оқу.

  2. Сұрақтармен жұмыс.

    • Мысал не туралы айтылған?

    • Жаздыгүні шегірткенің жағдайы қандай болды, жаз мезгілін қалай өткізді?

    • Ол құмырсқаға неге келді?

    • Құмырсқа шегірткеге не деді?

    • Шегіртке қандай сылтау айтты?

3.Өлеңді оқушыға оқыту.

4.Рөльге бөліп оқыту.(Шегіртке, құмырсқа, автор)

5.Мазмұнын толық бір оқушыға айтқызу.

ІІІ.Сергіту сәті.

Ұзын мұртты құмырсқа,

Келе жатты жұмысқа

Допты қойдым алдына,

Оңжағына қарады

Сол жағына қарады,



Тау екендеп ойлады.
ІY.Ой толғаныс.

  1. Топпен жұмыс.

І топ. «Шегіртке мен құмырсқаға» венн диаграмма әдісін құру.


ШЕГІРТКЕ ҚҰМЫРСҚА




І топ..Шегірткеге ассоциация әдісін құру.


ІІІ топ. Құмырсқаға бес жолды өлең жазу.
1.Құмырсқа.

2.Кішкентай, қызыл.

3.Еңбектенеді,қозғалады, жүреді .....

4.Құмырсқа шегірткені илеуіне кіргізбеді.

5.Жәндік.

2.Абай атаның «Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей» мақалымен қорытындылау.
Y.Бағалау.
YІІ.Үйге тапсырма.

Мысалды жаттау, суретін салу.
: ld
ld -> Сабақ тақырыбы, мақсаты Сабақ үрдісінде қолданылатын модульдер, әдіс-тәсілдер Сабақтың нәтижесі
ld -> Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларға қарсы мәндес сын есімдердің жасалу
ld -> Сын есімнің сөйлемдегі қызметі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Әбділда Тәжібаев.
ld -> Қазақ мемлекеттік қыздар
ld -> 1. Отбасын таныстыру. Қай істеде өнер қолдан өнерлі адам жеңер болған
ld -> Мұқағали Мақатаев поэзиясының көркемдік жүйесі Опечатка
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ана өмір гүлі




©tilimen.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет